Genel

2020 Yılında Profesyonellere Göre Bir Burun Piercing Nasıl Temizlenir

Çok canlı bir anım var. burun deldi 15. yaş günümde. Gibi, esas olarak parlak küçük damızlık ile dövme dükkanından ~ dikenli ~ olarak ne giydiğimi hatırlıyorum (alçak parlama kot pantolon ve pembe bir tüp üst). Başka ne hatırladığımı biliyor musun? Acı çekmenin ne kadar acı verici olduğu. Sürekli tahriş, kızarıklık ve şişme arasında, sonunda kapanmasına izin verdiğimde tam olarak şok edici değildi.

Ama onlardan beri piercing her zaman kalbimde özel bir yer olacak – ve TBH, burnum – yasal bir profesyonelle sohbet etmeye karar verdim. bir burun deliciyi nasıl temizleyeceğinizi öğrenin, böylece güzelce iyileşirBöylece, yapamadım delici rüyayı yaşayabilirsin (iç çekemem). Önünüzde, delici bakımı için en iyi ipuçları ve püf noktaları.

Bu içerik {embed-name} klasöründen içe aktarıldı. Aynı içeriği başka bir biçimde bulabilir veya web sitelerinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Burun delicisini ne sıklıkla temizlemelisiniz?

Jenn Collins

İşte iyi haber: Burun piercinglerinin iyileşmesi biraz zaman alsa da (bir saniye içinde daha fazla), onları her gün sadece birkaç kez temizlemeniz gerekir. ” tuzlu durulama günde iki kez – burnunuzun içinde ve dışında, “diyor Ava Lorussoşirketinde profesyonel delici Çiviler NYC. “İyileşmek acele edilebilecek bir şey değildir ve aşırı temizlik aslında tahrişe ve daha uzun iyileşme sürecine yol açabilir“Anladım millet? Sabahları bir kez, geceleri bir kez – daha az, hiçbir şey.

Temizlik yaparken dikkat etmeniz gereken tek şey, herhangi bir tahriş veya çarpmadır, diyor Lorusso, – her ne kadar yaygın olsa da – bir enfeksiyon belirtisi olabilir. Şüphe duyduğunuzda (veya acı çekerken), bir dermatologdan randevu al veya delici ikinci bir göz seti almak bir şey yapmadan önce. Bu arada, günde iki kez temizliğinize ayak uydurun. Bunlar tuzlu spreyler ve yumuşak sabunlar (okuma: koku veya sert deterjan yok) elinizde olması harika:

Burun delmeyi ne zaman durdurabilirsiniz?

Bu o kadar da büyük olmayan kısım: Burun piercinglerinin tamamen iyileşmesi bir yıla kadar sürebilir. “Mükemmel bir burun delici belki önerilen dört ila altı ay boyunca iyileşir, ancak delicinizin iyileşmesi ve yeniye hazır hale gelmesi genellikle dokuz ay ila bir yıl sürer takı“diyor Lorusso. Burun piercinglerinin aynı şekilde iyileşmediğini unutmayın. kulak piercingi, makyaj için çok daha hassas olduklarından ve cilt bakımı ürünler (ve her gün yüzünüzde katliam diğer önemsiz).

Bu içerik {embed-name} klasöründen içe aktarıldı. Aynı içeriği başka bir biçimde bulabilir veya web sitelerinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Ne zaman bir burun kasnağına geçebilirim?

Bu içerik Instagram’dan içe aktarıldı. Aynı içeriği başka bir biçimde bulabilir veya web sitelerinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Bir çember için stud’ınızı takas etmek mi istiyorsunuz? Welp, profesyonel delicilerin neredeyse bir nedeni var her zaman ile başla damızlık. “Burun halkalarının iyice temizlenmesi çok zor ve nadiren etkili bir şekilde iyileşiyorlar” diyor Lorusso. “Burun deliği piercingleri de özellikle delici darbelere eğilimlidir, bu nedenle Tam bir iyileşme süresi boyunca bir saplamayı tutmak komplikasyondan kaçınmanın harika bir yoludurs

Unutmayın: Bu delme yüzünüzde (!!!), bu yüzden yeni bir takı takas etmeden önce ekstra özen göstermek ve tamamen iyileştiğinden emin olmak istersiniz (Lorusso, iyi bir önlem için bir iki ay daha beklemenizi önerir). Ve ne zaman Hangi yeni takılar için hazır, profesyonel bir delicinin size yardımcı olması her zaman iyi bir fikirdir. “Burun piercingleri özellikle hassastır, bu nedenle herhangi bir mücevher değişikliği şişme, tahriş ve skarlaşmaya neden olabilir “diyor Lorusso. “Herhangi bir problemden kaçınmanın en iyi yolu yerel vücut delicinizi görmektir.”

Son söz

Benimle söyle: Günde iki kez tuzlu su spreyi. Burun piercinginizi güvenle temizlemek için ihtiyacınız olan her şey bu. Ve herhangi bir delmede olduğu gibi, iyileşme sürecinin zaman aldığını unutmayın—Bu yüzden yeni takılar takas etmeye veya ASAP kasnağını denemeye çalışsanız bile, kendinize (ve burnunuza) bir iyilik yapın ve en az bir yıl bekleyin.

Bu içerik üçüncü taraflarca oluşturulur ve korunur ve kullanıcıların e-posta adreslerini vermelerine yardımcı olmak için bu sayfaya aktarılır. Bu ve benzeri içerikler hakkında daha fazla bilgiyi piano.io sitesinde bulabilirsiniz.

Bu yorum bölümü üçüncü taraflarca oluşturulur ve korunur ve bu sayfaya aktarılır. Web sitelerinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
[cleverwa_button id="4277"]
Kapalı
Kapalı