Bu yazımızda irishman filminin incelemesini yapacağız. Size bir sorum var. Sadece yönetmenin adı nedeniyle bir film izler misiniz? Çoğumuz için nadiren olduğunu söylemek doğru olabilir. Çünkü oyunculardan ziyade kameranın odağı da en önemli hususlardan birisidir. Tabii ki, yönetmen Spielberg, Tarantino, Lynch, hatta Burton veya Nolan gibi bir soyad varsa bu daha da önemlidir. Bugünlerde gerçek hane adı statüsüne sahip sadece birkaç yönetmen var ve Martin Scorsese kesinlikle bunlardan biri. Taxi Driver, GoodfellasOf New York Çeteleri,The Aviator gibi çalışmalar çok önemlidir. 2019’a kadar kesin ve Netflix sayesinde en son ağır siklet versiyonunu kendi kanepemin rahatlığında deneyimleyeceğim. 2019 vahşi oluyor!

Irishman Filmi Konusu

Tüm ikonik temalarını ve tüm ikonik işbirlikçilerini bir araya getiren Scorsese’s The Irishman, Russell’ın suç ailesi için tetikçi olan bir kamyon şoförü olan Frank Sheeran’ın (Robert De Niro) çok nesil hikayesini anlatan bir Amerikan suç destanıdır. On yıllardır süren bir suç ve yolsuzluk hikayesi sunmak için en ileri yaşlanma etkilerini birleştiren film, 1960’larda JFK’ye suikast ve ünlü işçi sendikası lideri Jimmy Hoffa’nın ortadan kalkması gibi anları kapsayan gerçek olaylardan ilham alıyor.

İrlandalı (Irishman) Film İncelemesi

Irishman’da anlatılan hikayeler ve temalar, Scorsese ve gangster filmlerinin sevgililerinin daha önce görmeyecekleri bir şey değildir, ancak deneyimin sevinci, izlediğinizde % 100 içerik hissettiğiniz gerçeğidir. Bu A sınıfı, sevdiğiniz şeyin oyun versiyonunun üstünde. Bu tür bir anlatı Scorsese’nin tekerlekli evinde çok fazladır ve aynı şey söz konusu olan tüm davalar için de söylenebilir. Daha merak ettiğim şey, tekrar CGI’nın varlığının bir yardım mı yoksa bir engel mi olacağını görmekti.

Ve çoğunlukla, hiç fark etmediğimi söylemekten memnuniyet duyuyorum. Tahmin edilebileceği gibi, De Niro daha gençleşir, daha fazla ‘bilgisayar oyunu’ şeyler görünmeye başlar, ancak resmin çoğu orta yaştan yaşlılığa kadar hiç gerginlik hissetmez. Bu teknolojinin bizi nereye götürebileceğini görmek için heyecanlıyım.

İrlandalı (Irishman) Film İncelemesi

Irishman’ın üç buçuk saat uzunluğundan uzaklaşmak mümkün değil ve kesinlikle hissetmiyorsunuz. Burada mükemmelliği önleyen şey, hikaye anlatımında hafif bir aşırı dokunuş. En az yarım saat anlatıya zarar vermeden kesilmiş olabilirdi, ama dürüst olmak gerekirse, bu noktada Martin Scorsese’ye belki de bu sahne veya sahne olmadan yapabileceğini söyleyecek mi? Bir oturuşta iki yüz dakikadan fazla film izlemek için sabrınız varsa, dünyanın en iyi süper grubundan en büyük hit derleme gibi hissettiren sürükleyici bir suç destanıyla da yapabilirsiniz.

Ve ne süper bir grup! Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Harvey Keitel var. Bu aktörlerin her biri, türüne onlarla birlikte belirli bir tarih ve beklenti ağırlığı getiriyor ve kesinlikle hayal kırıklığına uğratmıyorlar. Scorsese’nin son birkaç ay içinde yaptığı Marvel ile ilgili tüm inilti için, kendi Avengers ekibini burada topladı!

İrlandalı (Irishman) Film İncelemesi

Frank olarak Robert De Niro en iyi mafya gangsterinde. Genel olarak film gibi, performansı daha önce görmediğiniz bir şey değil, ama De Niro burada olduğu gibi onun elementinde olduğunda, mutlak bir zevktir. Aynısı Al Pacino için Jimmy Hoffa olarak da söylenebilir. Pacino’nun geç kariyeri sürekli olarak parodi üzerine eğilir, ancak burada performansında onu en iyi gören bir kısıtlama ve saygı vardır.

Benim için gösterinin yıldızı ise aile patronu Russell Bufalino olarak Joe Pesci. Pesci bu bölüm için yarı emeklilikten çıktı ve o kadar memnunum ki, grubun tartışmasız en iyi performansını verdiğinden, gerçekten bir şey söylüyor.

İrlandalı (Irishman) Film İncelemesi

Filmin tamamı Ray Romano’dan Stephen Graham’a ve Harvey Keitel’den Bobby Cannavale’ye kadar zahmetsiz bir yetenek. Oscar ödüllü Anna Paquin toplamda belki beş satırlık bir rol oynadığında, yeteneğin gülünç derecede derin bir şekilde istiflendiğini biliyorsunuz!

Genel olarak, burada oturamaz ve Irishman’ın temalarında veya hikaye anlatımında devrimci olduğunu söyleyemem, ancak kesinlikle usta bir yönetmen paylaşan türün yerleşik ağır vuruşlarının yanında rahatça oturan bir suç destanı! Hikaye ölçeğinde iddialı ve yenilikçi CGI efektleri kullanımında iddialı olan film, ikonik oyuncularının çoğu için forma hoş bir dönüş. Sonuçta, bu adamlar en iyi yaptıkları şeyi yapmak, çalışma süresi kendi başına bir test olsa bile görmek harika!

Irishman Fragman İzle

Irishman Film İnceleme Videosu

https://www.imdb.com/title/tt1302006/