Genel

Kadınlar için İşletme Finansmanı ile Uphill Başarı Başarı Savaşı’nı kazanın

Mayıs
17, 2020

5 dk okuma

Tarafından ifade edilen görüşler Girişimci katkıda bulunanlar kendileri.


Başarı, tüm girişimciler için zorlu bir mücadeledir. Ama eğer kadınsanız bu eğim daha diktir.

Kadınların sahipleri bulmakta zorlanıyor iş için. Bir tek Tüm işletme kredilerinin yüzde 4’ü gider . Girişim finansmanı kadınların sahip olduğu işletmeleri finanse etmek söz konusu olduğunda daha iyi değildir. Ancak bu, kadınların iş hayatında başarılı olamayacağı anlamına gelmez. itibaren yardımlar kredilere, kadın işletme sahipleri işlerini finanse edebilir ve başarılı olabilir. Başarı sadece bir erkek oyunu değildir.

Kadın İşletme Sahipleri için Krediler

Grameen

Grameen özellikle kadınlar için mikro krediler sunan birkaç kredi kuruluşundan biridir. Bunlar yoksulluk sınırı altındaki kadınlar içindir. Kredi tutarları 2.000 $ ile 15.000 $ arasında değişmektedir. Grameen ayrıca finansal eğitim ve destek sunmaktadır.

Ayrıca, Equifax ve Experian’a ödemeleri rapor ediyorlar. Sonuç olarak, bu krediler borçluların kredi oluşturmalarına yardımcı olabilir.

İlişkili: İş Dünyasında 100 Güçlü Kadın

Kadınlara Yardım

Söylemeye gerek yok: tüm hibe programları oldukça rekabetçi. Hibeler, diğer finansman türlerini tamamlayabilen ücretsiz paradır. Bazı örnekler:

SBA Kadın İş Merkezleri

Kredilere yardımcı olmanın yanı sıra, SBA Kadın İş Merkezleri yardım edebilir kadın girişimciler diğer fon türlerine erişebilir. Bazıları doğrudan para ödünç verir veya hibeler verir. Diğerleri kadın girişimcileri finansal kurumlarla ilişkilendirmeye yardımcı oluyor. Kadın işletme sahipleri de mentorluk ve ağ oluşturma fırsatları elde edebilirler. Eğitim seminerleri de mevcuttur.

Amber Grant

Amber Grant 500 ila 1.000 dolar arasında ödül her ay bir kadına ait bir işletmeye. Alıcılardan birine yıl sonunda ilave 10.000 ABD doları tutarında hibe verilmektedir.

Cartier Kadın İnisiyatifi Ödülü

Cartier Kadın İnisiyatifi Ödülü birincilik için 100.000 dolar ve her bölgeden iki yarışmacı için 30.000 dolar sunuyor. Bu ödül ABD içinde ve dışında kadın girişimcilere açıktır. Bölgede üç finalist olmak üzere ödül için 21 kadın girişimci seçtiler.

Bölgeler:

  • Latin Amerika ve Karayipler
  • Kuzey Amerika, Avrupa
  • Sahra-altı Afrika
  • Orta Doğu ve Kuzey Afrika
  • Doğu Asya
  • Güney Asya
  • Okyanusya

Her finalist, INSEAD Sosyal Girişimcilik 6 Günlük Yürütme Programına (ISEP) katılır ve ayrıca girişimcilik, iş koçluğu seminerleri atölyelerine katılabilir ve ağ oluşturma fırsatlarına maruz kalabilir.

İlişkili: Kadınlar, Kontrolü ele alma zamanı

#GIRLBOSS Vakfı Hibe

Bu, özellikle yaratıcı çabalardaki kadınlara ait işletmeler içindir. #GIRLBOSS küçük işletme hibesi yılda 15.000 dolar ödüllendirilir ve ayrıca GirlBOSS sosyal medya platformları ve web sitesi aracılığıyla da pozlama sunar.

Hibeler sadece moda, tasarım, müzik ve sanat dünyasındaki mevcut kadın işletme sahipleri içindir. Başlangıçlar dikkate alınmaz. Başvuru sahipleri kadın olarak tanımlamalı, ABD’de ikamet etmeli ve başvuru penceresinin kapanmasıyla 18 yaşında veya daha büyük olmalıdır.

Eileen Fisher Çevre Adaletinde Kadınları Destekliyor

Giyim markası Eileen Fisher yıllık 200.000 $ ‘ı 10.000 ila 40.000 $ arasında değişen miktarlarda dağıtıyor. Bu 501 (3) (c) kuruluş için bir hibe programıdır.

Kadınlara Ait İşletmeler İçin Finansal Olmayan Daha Fazla Destek

Ulusal Kadın Hizmet Konseyi

nWBC Başkan, Kongre ve SBA’ya kadın işletme sahipleri için önemli ekonomik konular hakkında tavsiye ve politika önerileri sunar. Kadın girişimcilere ve işletme sahiplerine ilişkin öngörüler için veri sağlarlar.

Kadın İş Merkezleri Derneği

AWBC kadınlar için ekonomik adalet ve girişimcilik fırsatlarını güvence altına almak için çalışıyor. Bunu, 100’den fazla Kadın İş Merkezi’nin oluşturduğu ulusal bir ağı destekleyerek ve sürdürerek yapar.

Ulusal Kadın Yöneticiler Derneği

NAFE üyelerinin kariyer ve kişisel başarı elde etmelerini sağlamak için eğitim, ağ oluşturma ve kamu savunuculuğu yoluyla kaynak sağlar. Kuruluşun NAFE’si Yönetici Kadınlar için En İyi Şirketler kadınları üst düzey yöneticilere taşıyan ve başarılı kadınları tanımlayan, teşvik eden ve besleyen bir kültür yaratan şirketleri ve kar amacı gütmeyen kuruluşları tanır.

İlişkili: Nasıl Harika Bir Fikir ve Sadece 500 Dolar Güçlü Girişimci Kadın Renkleri Ağı Kurdu

Ulusal Kadın İşletme Sahipleri Birliği

NAWBO ABD’de 10 milyondan fazla kadına ait işletme için bir sestir. Onların yıllık ödüller kadın iş dünyasında öncülük eden örnek kadınların başarılarını ve katkılarını onurlandırır.

PUAN

PUAN zamanının gönüllü olan ülkenin en büyük uzman iş danışmanları ağıdır. Kadın işletme sahiplerini mentorlarla eşleştiriyorlar. Ya da kadın girişimciler, başarılı olmak için bilmeleri gerekenleri öğrenmelerine yardımcı olmak üzere bir çalıştaya katılabilirler.

Emekli Kadınların Girişimcilik Ruhu Tutuşuyor (V-WISE)

Aynı zamanda gazi olan kadınlar için, Girişimcilik Ruhunu Ateşleyen Gaziler Kadınlar (V-WISE) SBA tarafından finanse edilen bir programdır. Gaziler ve Askeri Aileler Enstitüsü tarafından sağlanmaktadır. Bu program, çevrimiçi eğitim, kadın gaziler ve kadın askeri eşler için bir konferans ve bir ortaklar topluluğu aracılığıyla takip danışmanlığı içerir.

Kadınlar için en iyi iş fonu orada. Başarı her cinsiyet içindir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
[cleverwa_button id="4277"]
Kapalı
Kapalı