TV - Kitap

Kore Dizileri: 20 Kore Dizisi ve Anime Serisi

Kore dizileri gittikçe yayılmaktadır. Son birkaç yıldır bir kayanın altında yaşamıyorsanız, muhtemelen Hallyu dalgası hakkında bir şey biliyorsunuzdur. Yani Güney Kore pop kültürünün dünyaya yayılması. 12 aşamalı K-güzellik rutini ya da BTS şarkısının akılda kalıcı kancası olsun, muhtemelen günlük yaşamınızda Kore pop kültürünün bazı unsurlarına rastladınız. Hallyu dalgasının en popüler ve yaygın yönlerinden biri ile tanışıyoruz. Koreli dram, veya K-drama çılgınlığı.

İlginç storilleri ve yoğun (ancak bazen tahmin edilebilir) komploları ile bilinen K-dramaları dünya çapında popülerdir.

2018, türler arasında K-dramaları için iyi bir yıldı (  Familiar Wife! Mr. Sunshine! The Undateables! ). Ancak 2019 zaten oldukça sert geldi ve herkesin en sevdiği aktörlerin çoğu ekranlarımıza ve kalbimizde. Daha fazla uzatmadan, işte yılın en iyi Kore dramaları.

Sky Castle

Bu dizi, Güney Koreli toplumun üst kabuğundaki statükoyu korumaya çalışırken dört kadının ve ailelerinin yolculuklarını takip ediyor. Dram pahasına olursa elit bir üniversite haline kızını almak ile bir annenin takıntısı etrafında döner. Bu romantik, tiyatro ve komedi güzel bir karışımı, bu yüzden insani ilgi çekici öykülerden hoşlanıyorsanız, Sky Castle kesinlikle sizin için K-draması.

The Last Empress

Stresten hoşlanıyor musunuz? Hiç duymadığınız karakterlerde TV / bilgisayar ekranınızda kendinizi bağırırken gördünüz mü? Elleriniz üzerinde çok fazla boş zamanınız var mı yoksa öz bakım adına başka bir şey yapmaya adamak için üretken olmak için harcayacağınız bir zaman var mı?

Yukarıdaki sorulardan herhangi birine “evet” cevabı verdiyseniz, The Last Empress’i hemen izlemeniz gerekir.. 52 bölüm ile bu drama kalbin zayıfları için değildir.

Alternatif bir evrende, Güney Kore hala bir anayasal monarşinin egemenliği altında ve kraliyet ailesi, tek başına ezilmiş, parlak bir müzikal tiyatro oyuncusu olan yeni imparatorluğunun maruz kalabileceği tehlikeli sırların adil payına sahip. Omzunda kocaman bir çip ve sahte bir kimliğe bürünen bir korumaya atın ve kendinize gerçekten vahşi bir yolculuk yaşatın. 10/10, benim gibi, drama için yaşayanlara tavsiye ederim.

Romance is a Bonus Book

Kızın işe ihtiyacı var. Kız bir iş bulmak için eğitimi ve geçmişi hakkında yalan söylüyor. Kız aynı zamanda patronu olan yakışıklı ve süper yetenekli bir çocukla tanışır. Kız ve erkek aşık olur. Kaos ve zekâ doğar.

Geçmişte bir meslektaşla çıkmış biriyseniz, ofis romantiklerinin tipik olarak korkunç ve berbat bir fikir olduğunu bilirsiniz.. Öğle yemeğinizi yaparken ofisinin otoparkının ikinci katında eski sevgilinle bir çığlık atarken, patronun daha yeni yürümeye başlamış olabilir. Tekrarlıyorum, korkunç bir fikir. Bununla birlikte, Kore dramaları işyerinde buluşmayı eğlenceli ve mantıklı görünmektedir! Romantizm, özellikle bir Bonus Book’dur , o kadar iyidir ki, işte buluşma konusundaki sağlam duruşunuzu tekrar gözden geçirin.

Touch Your Heart

Ben biraz önyargılıyım çünkü ben başıboş olmayan bir Lee Dong Wook stan’ım, ama  Touch Your Heart  izlemek gerçekten çok eğlenceli. İşler, yıkanan bir aktrisin huysuz bir avukat sekreteri olarak çalıştığı yüksek güçte bir hukuk bürosunda gerçekleşir. Artı, başka bir işyeri aşk hikayesi! 

The Fiery Priest

Bir süre önce bir rahip, bir süre önce işini kaybetmesi gereken bir dedektif ve bir odadaki titiz bir savcı koyduğunuzda ne elde edersiniz?  The Fiery Priest! Bu 40 bölümlük drama bitmedi, ama şu ana kadar ortaya çıkmış olan şenansanlar şaşırtıcı bir şey değil. Aynı zamanda gerçekten komik olan aksiyon dolu bir suç şovuna giriyorsanız, bu tam size göre.

Doctor Prisoner

Nam Goong Min! Nam Goong Min! Nam Goong Min! Herkesin en sevdiği garip aktör, Undateables’teki sevimli romantik komedideki son rolünün ardından K-drama sahnesine geri döndü , ancak  Doctor Prisoner’da , zevkli olmaktan daha karanlık. Bu tıbbi / suç dramasında, Nam Goong Min, tıbbi yolsuzluğun açığa çıkarılmasının onu hasta hastane pozisyonundan çıkarmasından sonra tıptaki yeteneklerini yerel bir hastaneye götürmesi için utanmış bir doktor oynuyor. Ayrıca Choi Won Young ve Kim Byung Chul’un da (her ikisi de daha önce bahsedilen Sky Castle’dan !) Başrol oynadığı , Doctor Prisoner’in oyuncu kadrosu , drama ve heyecanı artıracak çeşitliliğe sahip değil.

My Absolute Boyfriend

Sanırım hepimiz buluşmanın bir kabus olabileceği konusunda hemfikir olabiliriz. Peki ya mükemmel erkek arkadaşını çevrimiçi olarak sipariş ederek ve onun 1.85 boyla ertesi gün teslimatı sırasında ön kapınızda görünmesini sağlayarak süreci kolaylaştırabilirseniz? Yani hemen hemen bu durum var My Absolute Boyfriend‘da.

2011 Japon rom-com drama Zettai Kareshi’nin (orijinal Manga Absolute Boyfriend’den uyarlanmış) yeniden yapılanmasında, yeni bir özel efekt sanatçısının humdrum hayatı, özellikle iyi görünümlü bir robot göründüğünde altüst oldu. İşler yeterince karmaşık değilse, eski erkek arkadaşı onun üstesinden gelemez. Japon tiyatrosunun hayranları kesinlikle bunu izlemeli.

Angel’s Last Mission: Love

Geçmişte başlamış olan bu KBS dramasında çiviler zor bir balerin, yaramaz koruyucu meleği yardımıyla prima donna statüsünü kazanmaya çalışıyor. Trajik bir kazada kör olan Lee Yeon Seo, sahneye geri dönmek için umutsuz, ancak etrafındaki insanların düzenlenmesi ve bağlanması, geri dönmesini engelliyor. Sadece koruyucu bir melek olan ve dünyadaki görevlerini tamamlama görevinden uzakta olan Dan, başka bir görev üstlenerek işine aşık oluyor.

( Gerçek k-pop stans  Angel’s Last Mission’ndeki baş karakterini derhal tanıyacak : Love — L’nin ikonik grubundan Sonsuz! Ne yazık ki, bu dramada çok fazla şarkı söyleyeceğimizi sanmıyorum..

My Fellow Citizens

Süper Junior üye Choi Si Won, zorunlu iki yıllık bir askerlik hizmetinden 2017 taburcu edilmesinden bu yana yaptığı ikinci projede, kendisini büyük bir suçlunun mağduru bulduğunda şansını yakalayan bir usta olarak TV sahnesine geri dönüyor. Dolandırıcılığın yanı sıra pek bir şeyi yapmayacak kadar nitelikli olmayan karakteri, aniden Kore Ulusal Meclisinde bir koltuk için koşmaya başladı. Her şeyden önce, dolandırıcılık konusunda uzmanlaşmış suçluların peşinden giden bir polis memuruna aşık olur.

Politika konusunda pek bir şey yapmamış olsanız bile , her bölümün Choi Si Won’u kazandığı güzellikten bahsetme fırsatı, görüşünüze değer yüzde 100’dür. Bunu şimdi listene ekle.

Parfume

Shin Sung Rok Hayranları (  The King’s Face , The Last Empress ), sevinin! Oyuncu sonunda KBS romantik komedi Parfume’de, bitmeyen fobileri olan eksantrik bir moda tasarımcısı Seo Yi Do gibi başrol oynadı. Kötü adamla sıkça oynadığı için bilinir ( gerçekten kötü olmakta iyidir), ama bu dramada, aslında onun kızı alması için kök salmış olabilirsin!

En azından bir Kore draması için öncül basit: Bir çöküşün eşiğinde depresif bir ev hanımı onu tamamen yeni bir insan haline getiren sihirli bir parfüm alıyor. Yeni yüzü ve kimliği ile, mankenlik kariyerine devam etmeye karar verir ve sonunda kendi kendini ilan eden moda tanrısı ile çatışır.

Artdal Chronicles

En popüler Kore dramalarının çoğu romantik komedi olsa da, K-drama evrendeki en iyi dizilerin bazıları genellikle farklı bir yöne doğru eğiliyor. Ve  Arthdal Chronicles , efsanevi antik arazi ve kendi sınırları içinde gerçekleşen güç mücadeleleri hakkında Netflix epik çok iyi bu kategorideki düşebilir.

Hikaye-bilge, Arthdal ​​Chronicles , alıştığınızdan biraz farklıdır, ancak Yüzüklerin Efendisi ve hatta Harry Potte’nin fantastik dünyalarının ve sihrinin hayranıysanız, bu size iyi gelecektir.

Chief of Staff

Kart Evi’ni hatırladın mı? Netflix orijinal serisi, Washington, DC’deki politikacıların ve gazetecilerin karmaşık ve süper zekice hayatlarını takip etti. Gösteri, hit olmaktan başka bir şey değildi, ama yıldızı çok ciddi, çok rahatsız edici bir tartışmaya girdikten sonra talihsiz bir son aldı .

Chief of StaffHouse of Cards’a çok benziyor , ancak gösterinin devam etmesine dikkat edin. Düzenleme, manipülasyon, yasadışı ilişkiler, ciddi suç faaliyeti ve seçmenler tarafından görevlendirdikleri kişiler tarafından kamuoyuna çok fazla yalan söylemek – içinde yaşadığımız güne ve yaşa uygun sesler, değil mi?

Doctor John

Dünyada her şey yolunda çünkü herkes fave Ji Sung baaaaack! Hallyu heartthrob, bir televizyonda ötenaziyi yasadışı olarak yapmak için büyük evden yeni çıkmış bir anestezist olarak tıbbi drama Doctor John’daki TV’nize ve bilgisayar ekranlarına geri döner. Yeni hastanede ikamet eden birisine aşık oluyor, ama Dr. John için cennette sorun var; onu ilk etapta hapse atmış olan savcının omzunda hala oldukça büyük bir çip var.

Hotel del Luna

Hotel del Luna açıklamak biraz zor ama gerçekten bilmeniz gereken tüm sonuç mükemmel olmasıdır (IU ve Yeo Jin Goo önderlik eder), ve yaklaşık bir hayalet otel! Daha açık olmak gerekirse, tamamen hayaletler tarafından işletilen – yaşam ve öbür dünya arasında sıkışıp kalmış bir otel – sadece yalnızca hayaletlere hitap eden bir otel. Ürkütücü her şeyin hayranları, bunu baştan sona sevecek.

Hell Is Other People

https://www.youtube.com/watch?v=8ePtRsaOJLo

Spooky szn’den bahsetmişken,  Hell Is Other People Ciddi derecede karanlık ve çok garip, ama mümkün olan en iyi şekilde. Beş parasız bir genç adam ayakkabılı bir apartmana taşınmaya zorlanır ve diğer sakinleri dehşet vericidir. Komşularınızın kötü olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün.

The Great Show

Bir ulusal politikacı, bir gecede onurlu kişiden en çok nefret edilene geçtikten sonra, parçalanmış kamuoyunun imajını değiştirmenin bir yolunu buluyor: Üç kabadayı kardeşinin yanı sıra, hiç tanımadığı genç kızı benimsemek. Daha önce Song Seung Heon’a büyük bir aşık olmadıysanız, kesinlikle şimdi bir tane geliştireceksiniz. Babayı seviyoruz!

Haechi

İlk beşime girmiyor ama Haechi çok ilginç. Bu drama Joseon Hanedanlığı döneminde tahtı geri almaya çalışan bir prens hikayesini anlatıyor. Sageuks adı verilen tarihsel dönem dramaları, kurgusallaştırılmış tarihsel hesaplar oldukları için çok fazla odaklanma eğilimindedir. Dikkat etmiyorsanız, ayrıntılarda kaybolmak kolaydır. Yağmurlu bir gün için bunu kaydedin.

My First First Love

İlk kez âşık olmakla ilgili sıcak ve hafif bir çağın gelme hikayesi havasında? Netflix’te yayın yapan First First Love (İlk Aşkım) bölümüne göz atın! Topluluk dramı, yirmili yaşlarının başlarında bir çatı altında yaşayan beş arkadaşın hayatını takip ediyor, bu yüzden dağınık olduğunu biliyorsunuz.

Yobi, The Five Tailed Fox

Dokuz kuyruklu tilki, Doğu Asya mitolojisinde ortak bir şahsiyettir ve Kore versiyonuna kumiho denir. Kumiho’nun efsanesi Yobi, The Five Tailed Fox hikâyesini biraz bilgilendirirYobi, dünyada mahsur kalan ve diğer uzaylılar tarafından reddedilen bir uzaylıyı korumaya karar verdiğinde insana dönüşen efsanevi bir tilkidir. Uyumsuz çocuklar için bir okula sarılıyor ve insan dünyasına aşık oluyor – ve yeni insan arkadaşı Geum-ee’ye bağlı olarak büyüyor. İnsanların dünyasında pastoral bir hayat yaşamaya çalışıyor, ancak bunun söylenenden daha kolay olduğu söyleniyor. Sonunda, bir insan ruhuna ihtiyacı var – ve ayrıca Geum-ee’yi Gölge Adam’ın korkunç komplolarından korumak zorunda. 

Seoul Station

Hye-sun, bir genelevdeki hayattan kaçmaya çalışıyor. Bu arada babası Suk-gyu, yabancı kızıyla temasa geçmeye çalışıyor. Her ikisi de hedeflerine ulaşmadan önce, hayatta kalmak için gereken her şeyi alan bir zombi salgını tarafından durdurulur. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
[cleverwa_button id="4277"]
Kapalı
Kapalı